Terapia par

Seks w związkach

Udany seks jest jednym z ważniejszych czynników decydujących o trwałości związków i szczęściu we wzajemnych relacjach partnerów. W oparciu o wiedzę oraz doświadczenie psychologa i seksuologa oferuję moim pacjentom możliwość zrozumienia i rozwiązania problemów powstałych w ich związkach. Jak wiadomo część z nich może mieć podłoże fizjologiczne, ale najwięcej ma swe źródło w psychice. W takich wypadkach konieczna jest wspólna rozmowa z partnerem przeprowadzona pod kierunkiem profesjonalisty. Pomoc w odkryciu przyczyny naszych problemów i skuteczna ich likwidacja – to oferuje państwu terapia par (terapia małżeńska).

Gdański gabinet seksuologiczno-psychologiczny, który prowadzę, oferuje diagnostykę i terapię par hetero- i homoseksualnych w zakresie:

  • związków nieskonsumowanych,
  • związków w kryzysie z problemami w komunikacji swoich potrzeb,
  • związków niedopasowanych seksualnie (dysharmonie potrzeb seksualnych),
  • nabytej oziębłości seksualnej,
  • problemów z erekcją, ejakulacją, orgazmem itp.

Ceny

Konsultacja pary 90 minut – 150 zł
Terapia małżeńska (lub par w związkach nieformalnych) 90 minut – 150 zł

Wizyty tylko po ustaleniu terminu telefonicznie, zapraszam do kontaktu: 602-850-767.

Proponuję również grupę edukacyjno-terapeutyczną dla par (Gdańsk)

Terapia grupowa dla par

Przyczyną kłopotów w związku są sytuacje w naturalny sposób związane z kolejnymi etapami rozwoju związku (zawarciem małżeństwa, narodzinami dzieci czy ich odejściem w dorosłe życie), ale także dystans emocjonalny partnerów, nadmierne oczekiwania, zdrada, wzajemne oskarżenia czy wyniesione z domów rodzinnych przekonania i doświadczenia oraz brak skutecznej komunikacji.

Ramy spotkań grupowych, czyli obecność innych par oraz psychoterapeutów, pozwalają dostrzec takie zjawiska w funkcjonowaniu pary, które do tej pory nie były uświadomione, a mogły stanowić źródło frustracji i prowadziły do kryzysu. Uświadomienie ich sobie jest podstawowym warunkiem zmiany destrukcyjnych wzorców na nowe, dojrzalsze, przynoszące satysfakcję obojgu partnerom.

  • Jak dbać o bliskość w związku, nie tracąc jednocześnie własnej autonomii?
  • Jak wyrażać swoje potrzeby i nauczyć się słuchać o potrzebach partnera?
  • Jak rozmawiać o uczuciach?

To propozycja dla partnerów gotowych na nowo spojrzeć na siebie i swój związek.
Zapraszam.